Spotkania Świrzan – biuletyn wspomnieniowo-historyczny Świrzan i Ich Potomków. Numer 173

Szanowni Państwo, przesyłam do poczytania zbiór informacji historycznych i wspomnień, czyli kolejny numer gazetki „Spotkania Świrzan”. Miłe będą uwagi o treści znajdujące się w tym zeszycie. Przy tej okazji namawiam do współpracy przez nadsyłanie wspomnień osób pochodzących z b. pow. przemyślańskiego lubi fotografii. Pozdrawiam – Józef Wyspiański

Spotkania Świrzan – biuletyn wspomnieniowo-historyczny Świrzan i Ich Potomków. Numer 173

Spis treści numeru 173 (2/2025)

Str.

3. Kartka z pamiętnika. Wł. Zawadzki. Dlaczego zostałem lekarzem. Wspomnienia (VI).

16. J. Gala. Do Wysockiego.

17. J. McBride. Kto się boi ukraińskiego nacjonalizmu? (I).

23. Notatki z powiatu w gazecie „WSCHÓD” (IV).

25. Wspomnienia Żydów cz. III (Lipa Stricker).

29. Ks. W. Puchalski – proboszcz w Wyżnianach.

33. J. Wyspiański. Wykazy osób z parafii świrskiej deklarujących wstrzemięźliwość w spożyciu alkoholu (I).

37. J. Kamiński. Udział wicyniaków w likwidacji band UPA (II).

40. Uwagi na temat twórczości Antonio Tavelliego.

41. Bal w Czortkowie.

43. Listy do redakcji.

46. Informacje.

Plik pdf z pełną wersją pisma Spotkania Świrzan nr 173 można otworzyć lub pobrać poniżej:


Zebrał, opracował i wydał – Józef Wyspiański. Adres redakcji: 59-337 Lubin, ul. Sokola 28/6, tel. 76-74-94-125, adres internetowy: erjotwulubin@wp.pl.

Wydano w Lubinie. Druk: MCKK Lubin. Przedruk tekstów pod warunkiem podania źródła. Rozpowszechnianie – bez ograniczeń. Redakcja będzie wdzięczna za wszelkie uwagi o przedstawionych treściach. Redakcja nie zawsze identyfikuje się z poglądami wyrażonymi przez autorów.


Inne numery znajdują się tu: Świrz, powiat Przemyślany, województwo tarnopolskie.