W niedzielę 2 lutego 2020 r. zapraszamy do Pyrzan na promocję książki „Saga(n) rodu Pełechów spod Złoczowa…”

Trochu śmisznu, trochu strasznu, trochu po naszemu wspominam rodzinę, co to z kresów przyszła i za kresy poszła. Miły Gościu, siądź przy saganie, a opowiem Tobie o Pełechach… same brechnie… jak to zwykle robię…
Jaśkowa Teresa

Zapraszamy na spotkanie z Teresą Lesiuk (z domu Pełech), autorką książki „Saga(n) rodu Pełechów spod Złoczowa czyli opowieść rodzinna Jaśkowej Teresy

Pyrzany, świetlica.
Niedziela 2 lutego 2020 roku, godz. 16.

Przeczytajcie Państwo tę książkę – napisaną kresowym dialektem sagę rodziny Pełechów spod Złoczowa. W ich losach jak w soczewce zobaczycie wszystko co spotykało Polaków w XX wieku.

Teresa Lesiuk, Saga(n) rodu Pełechów spod Złoczowa czyli opowieść rodzinna Jaśkowej Teresy, Pyrzany 2019

Emigrację za ocean i powrót. Walkę o Niepodległą w Błękitnej Armii. Polowania w kresowych puszczach. Konspirację akowską i walkę z okupantami i banderowcami. Rajd partyzancki pod dowództwem generała Kowpaka. Żałobę po zawiadomieniu o śmierci syna w walce z Niemcami i radość po jego odnalezieniu. Uwięzienie na Łąckiego we Lwowie i katorga w Gross Rosen. Zesłanie na Syberię i cudowne ocalenie po błagalnym liście do samego Stalina. Gorycz wysiedlenia. Poznajcie losy tej jednej kresowej rodziny.

Trasa wysiedleńców. Kozaki – Pyrzany 1945.

Zapraszamy na spotkanie z autorką. Pyrzany, świetlica; niedziela, 2 lutego 2020 r., godzina 16.

Teresa Lesiuk, Saga(n) rodu Pełechów spod Złoczowa czyli opowieść rodzinna Jaśkowej Teresy, Pyrzany 2019

Jedna odpowiedź do “W niedzielę 2 lutego 2020 r. zapraszamy do Pyrzan na promocję książki „Saga(n) rodu Pełechów spod Złoczowa…””

Możliwość komentowania została wyłączona.